21750
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-21750,page-child,parent-pageid-21443,theme-stockholm,stockholm-core-2.2.9,woocommerce-no-js,unknown,wp-accessibility-helper,accessibility-contrast_mode_on,wah_fstype_script,accessibility-underline-setup,accessibility-location-right,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.7,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-8.8,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-23464

Zespół

Ewa Umińska-Krygier

kontakt: 663 396 688

 

założycielka Strefy Rodziny. Pracuje jako terapeuta rodzin i par a także jako mediator rodzinny,

 

Z pierwszego wykształcenia prawnik i mediator rodzinny. Aktualnie szkoli się na psychoterapeutę w Wielkopolskim Instytucie Psychoterapii w nurcie integracyjnym: systemowo-ericksonowskim. Ukończyła Prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Studium podyplomowe z konfliktów w rodzinie i mediacji rodzinnej na SWPS w Warszawie, kurs Mediacji wg Porozumienia bez Przemocy w w Akademii NVC, Roczny Kurs Terapii Par w Instytucie Pomocy Profesjonalnej i roczne Studium Terapii Rodzin w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii., jest w Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

 

W swojej pracy terapeutycznej koncentruje się na budowaniu dialogu w parze i w rodzinie, a także na wspieraniu w budowaniu zdrowej i opartej na wzajemnym szacunku relacji.

Jako mediator łączy umiejętności mediacyjne z wiedzą prawniczą i psychologiczną udzielając wsparcia małżonkom i rodzinom w konfliktach okołorozstaniowych. Prowadzi mediacje dobrowolne i te ze skierowań sądu.

Jolanta Prajs

kontakt: 600 368 758

 

w Strefie Rodziny pracuje jako psycholog, psychoterapeuta, trener programu „12 kroków”.

Ukończyła psychologię na UAM w Poznaniu, kurs zaawansowany w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, Studium Analizy Transakcyjnej oraz Studium Psychologii Zarządzania.

 

Pomaga osobom przeżywającym  trudności egzystencjalne, relacyjne, przeżywającym różnego rodzaju straty, lęki i kryzysy, pogrążonym w depresji. Prowadzi psychoterapię indywidualną: osób dorosłych, młodzieży oraz par. Kolejnym ważnym dla niej obszarem aktywności zawodowej jest prowadzenie grup rozwoju osobistego oraz warsztatów.

 

Swoją pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji.

 

Ponadto prowadziła i prowadzi liczne rekolekcje m.in.:dla kobiet: o pięknie i godności, po stracie  dziecka, dla kobiet i mężczyzn w  temacie przebaczenia.

Agnieszka Ratajczak

kontakt: 780 501 255

 

w Strefie Rodziny pracuje jako pedagog, psychoterapeuta w trakcie procesu certyfikacji oraz terapeuta pedagogiczny.

 

Pracuje w podejściu systemowym, indywidualnie z dzieckiem, z rodziną, z  nastolatkiem, dorosłymi oraz parami.

 

Od ponad dwudziestu lat, na co dzień wspiera dzieci, młodzież i dorosłych w twórczym rozwiązywaniu problemów osobistych, rodzinnych, szkolnych i wychowawczych, także w interwencji kryzysowej.

 

Porusza się również w obszarach poradnictwa i pomocy psychopedagogicznej,  związanych z terapią pedagogiczną dzieci i młodzieży, niepowodzeniami szkolnymi, prowadzi mediacje konfliktów rówieśniczych.

Wspiera specjalistów i wychowawców w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

 

Pracuje w ujęciu systemowym, będącym drogowskazem, iż każdy z nas i relacje życiowe są oparte o miejsce w określonym systemie, w którym przyszło nam przebywać. Inspiracją w pracy jest także Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga oraz Analiza Transakcyjna. W kręgu jej zainteresowań jest Dialog Motywujący i Filmoterapia.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z instytucjami działającymi na rzecz rodzin i dzieci, w tym placówki edukacyjne, świetlica socjoterapeutyczna, poradnia psychologiczno-pedagogiczna, ośrodek psychoterapii.

Jest  członkiem nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej, członkiem Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej oraz członkiem Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

 

Pracuje pod stałą superwizją indywidualną i zespołową, pracę poddaje także interwizji koleżeńskiej. Kieruje się Kodeksem Etycznym Psychoterapeutów.

Magdalena Tokłowicz

kontakt: 695 857 555

 

ze Strefą Rodziny związana od początku działalności. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im A.Mickiewicza w Poznaniu, jest terapeutą systemowym – kurs zaawansowany terapii systemowej (WTTS) ,certyfikowanym psychoterapeutą chrześcijańskiej terapii integralnej CHTI, certyfikowanym praktykiem MBTI oraz doradcą chrześcijańskim w ramach Instytutu Poradnictwa Chrześcijańskiego.

 

Jej doświadczenie obejmuje wieloletnią praktykę terapeutyczną, pracę diagnostyczną w poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz szkolenia i warsztaty z zakresu rozwoju osobistego również dla klienta biznesowego.

 

Jako terapeuta pracuje we własnym gabinecie Strefa Nadziei jak i w poradni Fundacji Vinea. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

 

Udziela różnego typu pomocy psychologicznej osobom indywidualnym, małżeństwom i rodzinom także w Centrum Duszpasterskim św. Jana Pawła II przy parafii św. Rocha w Poznaniu.

 

Towarzyszy młodym kobietom w ramach Akademii Św. Królowej Jadwigi –Collegium Reginae Hedvigis poprzez prowadzenie zajęć rozpoznawania zdolności i talentów , ucząc odkrywania piękna kobiety w wymiarze fizycznym, psychicznym i duchowym. Jest członkiem rady programowej CRH.

Dorota Kisiel-Dowejko

kontakt: 600 317 971

 

w Strefie Rodziny prowadzi konsultacje i leczenie psychiatryczne oraz psychoterapię.

 

Specjalizuje się w leczeniu chorób i zaburzeń psychicznych i jest psychiatrą z ponad 20-letnim doświadczeniem.

 

Ukończyła kurs psychoterapii systemowej oraz kurs chrześcijańskiej terapii integralnej

 

Prowadzi psychoterapię w nurcie ChTI.

Magdalena Urbanowicz

kontakt: 501 594 954

 

w Strefie Rodziny prowadzi Kurs Przedmałżeński „Powołani do Miłości” oraz trening komunikacji i warsztaty dla małżeństw oraz rodziców.

 

Współpracuję z Akademią Miłości, Fundacją DOBROSTAN, CPI Poland, Fundacją Rozwoju Talentów, SPCH w Poznaniu.

 

Prowadziła seminaria dla studentów Uniwersytetu Medycznego (wybór ścieżki specjalizacji) oraz WSPiA. Pracowała w projektach edukacyjnych UM Poznania, KOWEZIU, ORE, OHP, DGA, WYG Int.

 

Jest certyfikowanym praktykiem narzędzia MBTI® stosowanego w edukacji i poradnictwie rodzinnym w USA oraz MMTIC® – narzędzia diagnozującego osobowość dziecka – stosowanego w edukacji amerykańskiej.

 

Ukończyła studia podyplomowe na UAM w 2007 r. na specjalności Doradztwo Personalne i Zawodowe, Szkołę Trenerów oraz Szkołę Coachów Grupy SET, Coaching grupowy i zespołowy w Pracowni Coachingu NOVO, Szkołę Tutorów w Collegium Wratislaviense.

 

Jest w trakcie szkolenia Trener Komunikacji w Rodzinie przy Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.

 

Szkoliła się w Anglii (Oxford Psychological Press), Danii (Copenhagen Leaderspih Center) oraz Irlandii (Career Decisions Irland).

Anna Domecka-Szarafińska

kontakt: 502 543 917

 

w Strefie Rodziny pracuje jako psycholog, psychoterapeuta.

Jest absolwentką  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Specjalności – Psychologia Kliniczna oraz terapeutą systemowym – członkiem Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Ukończyłam Podstawowy jak i Zaawansowany Kurs Psychoterapii Systemowej Indywidualnej, Par, Rodzinnej i Grupowej. .

 

Doświadczenia to zarówno praktyka terapeutyczna jak i warsztaty z zakresu komunikacji oraz rozwiązywania konfliktów. Inspiruje mnie i bliska jest mi koncepcja Porozumienia Bez Przemocy (Nonviolent  Communication, NVC)  Marshalla Rosenberga. Utożsamiam się z twierdzeniem, iż świat, w którym żyjemy powstaje z jakości naszych relacji (także tych, jeśli nie przede wszystkim tych, jakie tworzymy sami ze sobą) dlatego ważne są dla mnie w życiu, w mojej pracy autentyczność i świadomość siebie.

 

Pracuje z dorosłymi, indywidualnie jak i z parami, młodzieżą oraz rodzinami.