Zespół

Ewa Umińska-Krygier

kontakt: 663 396 688

Przyjmuje: poniedziałki, wtorki, czwartki

 

założycielka Strefy Rodziny. Pracuje jako psychoterapeuta, terapeuta rodzin i par a także jako mediator rodzinny,

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia,  mediator rodzinny, prawnik. Szkoli sisię w Wielkopolskim Instytucie Psychoterapii w nurcie integracyjnym: systemowo-ericksonowskim. Ukończyła również prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Studium podyplomowe z konfliktów w rodzinie i mediacji rodzinnej na SWPS w Warszawie, kurs Mediacji wg Porozumienia bez Przemocy w w Akademii NVC, Roczny Kurs Terapii Par w Instytucie Pomocy Profesjonalnej i roczne Studium Terapii Rodzin w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

 

W swojej pracy terapeutycznej koncentruje się na budowaniu dialogu w parze i w rodzinie, a także na wspieraniu w budowaniu zdrowej i opartej na wzajemnym szacunku relacji.

Jako mediator łączy umiejętności mediacyjne z wiedzą prawniczą i psychologiczną udzielając wsparcia małżonkom i rodzinom w konfliktach okołorozstaniowych. Prowadzi mediacje dobrowolne i te ze skierowań sądu.

Jolanta Prajs

kontakt: 600 368 758

Przyjmuje: poniedziałki, czwartki, piątki

 

w Strefie Rodziny pracuje jako psycholog, psychoterapeuta, trener programu „12 kroków”.

Ukończyła psychologię na UAM w Poznaniu, kurs zaawansowany w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, Studium Analizy Transakcyjnej oraz Studium Psychologii Zarządzania.

 

Pomaga osobom przeżywającym  trudności egzystencjalne, relacyjne, przeżywającym różnego rodzaju straty, lęki i kryzysy, pogrążonym w depresji. Prowadzi psychoterapię indywidualną: osób dorosłych, młodzieży oraz par. Kolejnym ważnym dla niej obszarem aktywności zawodowej jest prowadzenie grup rozwoju osobistego oraz warsztatów.

 

Swoją pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji.

 

Ponadto prowadziła i prowadzi liczne rekolekcje m.in.:dla kobiet: o pięknie i godności, po stracie  dziecka, dla kobiet i mężczyzn w  temacie przebaczenia.

Agnieszka Ratajczak

kontakt: 780 501 255

Przyjmuje: środy, czwartki, piątki

 

w Strefie Rodziny pracuje jako pedagog, psychoterapeuta w trakcie procesu certyfikacji oraz terapeuta pedagogiczny.

 

Pracuje w podejściu systemowym, indywidualnie z dzieckiem, z rodziną, z  nastolatkiem, dorosłymi oraz parami.

 

Od ponad dwudziestu lat, na co dzień wspiera dzieci, młodzież i dorosłych w twórczym rozwiązywaniu problemów osobistych, rodzinnych, szkolnych i wychowawczych, także w interwencji kryzysowej.

 

Porusza się również w obszarach poradnictwa i pomocy psychopedagogicznej,  związanych z terapią pedagogiczną dzieci i młodzieży, niepowodzeniami szkolnymi, prowadzi mediacje konfliktów rówieśniczych.

Wspiera specjalistów i wychowawców w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

 

Pracuje w ujęciu systemowym, będącym drogowskazem, iż każdy z nas i relacje życiowe są oparte o miejsce w określonym systemie, w którym przyszło nam przebywać. Inspiracją w pracy jest także Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga oraz Analiza Transakcyjna. W kręgu jej zainteresowań jest Dialog Motywujący i Filmoterapia.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z instytucjami działającymi na rzecz rodzin i dzieci, w tym placówki edukacyjne, świetlica socjoterapeutyczna, poradnia psychologiczno-pedagogiczna, ośrodek psychoterapii.

Jest  członkiem nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej, członkiem Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej oraz członkiem Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

 

Pracuje pod stałą superwizją indywidualną i zespołową, pracę poddaje także interwizji koleżeńskiej. Kieruje się Kodeksem Etycznym Psychoterapeutów.

Magdalena Tokłowicz

kontakt: 695 857 555

Przyjmuje: poniedziałki, czwartki, piątki

 

ze Strefą Rodziny związana od początku działalności. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im A.Mickiewicza w Poznaniu, jest terapeutą systemowym – kurs zaawansowany terapii systemowej (WTTS) ,certyfikowanym psychoterapeutą chrześcijańskiej terapii integralnej CHTI, certyfikowanym praktykiem MBTI oraz doradcą chrześcijańskim w ramach Instytutu Poradnictwa Chrześcijańskiego.

 

Jej doświadczenie obejmuje wieloletnią praktykę terapeutyczną, pracę diagnostyczną w poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz szkolenia i warsztaty z zakresu rozwoju osobistego również dla klienta biznesowego.

 

Jako terapeuta pracuje we własnym gabinecie Strefa Nadziei jak i w poradni Fundacji Vinea. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

 

Udziela różnego typu pomocy psychologicznej osobom indywidualnym, małżeństwom i rodzinom także w Centrum Duszpasterskim św. Jana Pawła II przy parafii św. Rocha w Poznaniu.

 

Towarzyszy młodym kobietom w ramach Akademii Św. Królowej Jadwigi –Collegium Reginae Hedvigis poprzez prowadzenie zajęć rozpoznawania zdolności i talentów , ucząc odkrywania piękna kobiety w wymiarze fizycznym, psychicznym i duchowym. Jest członkiem rady programowej CRH.

Dorota Kisiel-Dowejko

kontakt: 600 317 971

Przyjmuje: poniedziałki, wtorki

 

w Strefie Rodziny prowadzi konsultacje i leczenie psychiatryczne oraz psychoterapię.

 

Specjalizuje się w leczeniu chorób i zaburzeń psychicznych i jest psychiatrą z ponad 20-letnim doświadczeniem.

 

Ukończyła kurs psychoterapii systemowej oraz kurs chrześcijańskiej terapii integralnej

 

Prowadzi psychoterapię w nurcie ChTI.

Anna Domecka-Szarafińska

kontakt: 502 543 917

Przyjmuje: wtorki, środy, czwartki

 

w Strefie Rodziny pracuje jako psycholog, psychoterapeuta.

Jest absolwentką  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Specjalności – Psychologia Kliniczna oraz terapeutą systemowym – członkiem Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Ukończyłam Podstawowy jak i Zaawansowany Kurs Psychoterapii Systemowej Indywidualnej, Par, Rodzinnej i Grupowej. .

 

Doświadczenia to zarówno praktyka terapeutyczna jak i warsztaty z zakresu komunikacji oraz rozwiązywania konfliktów. Inspiruje mnie i bliska jest mi koncepcja Porozumienia Bez Przemocy (Nonviolent  Communication, NVC)  Marshalla Rosenberga. Utożsamiam się z twierdzeniem, iż świat, w którym żyjemy powstaje z jakości naszych relacji (także tych, jeśli nie przede wszystkim tych, jakie tworzymy sami ze sobą) dlatego ważne są dla mnie w życiu, w mojej pracy autentyczność i świadomość siebie.

 

Pracuje z dorosłymi, indywidualnie jak i z parami, młodzieżą oraz rodzinami.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Magdalena Sokołowska
kontakt: 503 302 801
Przyjmuje we wtorki

 

w Strefie Rodziny organizuje warsztaty otwarte dla osób szukających wytchnienia i wsparcia w rozwoju kompetencji potrzebnych, by budować pozytywne relacje pełne zaufania, otwartości i wzajemnego zrozumienia.

Certyfikowana trenerka komunikacji opartej na Empatii, Coach i mediatorka oraz wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Z wykształcenia Pedagog i Romanistka.  Całym sercem propaguję empatyczną komunikację i rozwijanie inteligencji emocjonalnej w domu, w szkole i w biznesie.
Uczy stawiania granic w duchu empatii do siebie i do innych. Prowadzi też zajęcia z zakresu radzenia sobie ze stresem i emocjami. Zaprasza do zatrzymania się i praktykowania uważności, która przynosi radość z codzienności.

Od 10 lat prowadzi też indywidualne sesje coachingowe wspierające w przejściu przez zmianę i rozwoju kompetencji potrzebnych, by z sukcesem realizować swoje cele.

Sesje rozwojowe dla par, które nie są w głębokim
kryzysie, ale zauważyły pierwsze sygnały problemów w komunikacji i chcą do niej zaprosić więcej harmonii, otwartości i wzajemnego zrozumienia. Lub dla par, które przeżyły kryzys, są po terapii i pragną nauczyć się rozmawiać inaczej, tak by nie wpaść „w stare tory”.

Mediacje rodzinne i pracownicze- pomoc w rozwiązywaniu sporów i konfliktów, również takich, gdzie konflikt nie jest otwarty, ale czuć napiętą atmosferę, która utrudnia współpracę, a czasem odbiera motywacje i energię do działania.

Ścieżka edukacyjna:

Integralne Studium Trenerów Komunikacji opartej na Empatii w Poznaniu
Coaching- studia podyplomowe WSB w Poznaniu
Instytut Komunikacji Prowokatywnej Provocare w Warszawie
Mediacje sądowe – certyfikacja w Poznaniu
Praktyk MBTI – 16 Typów Osobowości – certyfikacja w Warszawie
Magister Pedagogiki UAM i magister Romanistyki UAM

Marcin Byks

kontakt: 889 843 195
przyjmuje w soboty

 

w Strefie Rodziny pracuje jako psycholog dzieci i młodzieży

Ukończył psychologię kliniczną oraz kurs I stopnia Integracji Sensorycznej. Udziela pomocy psychologicznej w zakresie psychologii klinicznej, seksuologii, zajmuje się badaniem potencjału intelektualnego dzieci i młodzieży.