Poradnictwo prawne i obywatelskie

Masz problemy rodzinne lub inne kłopoty życiowe? Nie stać Cię na płatne poradnictwo?

Na terenie Poznania działa 21 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, w tym 2 prowadzone przez Stowarzyszenie Strefa Rodziny. Nasi doradcy to doświadczeni prawnicy z kwalifikacjami w zakresie poradnictwa obywatelskiego i mediacji.

 

Udzielą Państwu bezpłatnej pomocy w sprawach:

  • rodzinnych (uprawnienia związane z rodzicielstwem, alimenty, władza rodzicielska, opieka nad dziećmi, rozwód, separacja, problemy w rodzinie, dysfunkcje)
  • zadłużeń (prawa i obowiązki wobec wierzycieli, przeprowadzenie upadłości konsumenckiej)
  • zabezpieczenia społecznego (renty, emerytury, zasiłki, uprawnienia, sprawy sporne z ZUS).

 

Możecie Państwo liczyć też na pomoc w sporządzeniu pism do różnych instytucji (sąd, urzędy itp.). W przypadku spraw skomplikowanych doradca obywatelski pomoże Państwu ustalić Plan działania zawierający niezbędne kroki do rozwiązania problemu.

 

Zachęcamy gorąco do korzystania z polubownych metod rozwiązywania sytuacji spornych w formie bezpłatnej mediacji.

 

Jak uzyskać poradę?

Wystarczy zadzwonić na numer miejskiej infolinii:: 61 646 33 44 (od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 20:00) i umówić się na termin udzielenia porady.

 

Nasi Doradcy są do Państwa dyspozycji:

  • punkt NPO 15 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-12:00
  • punkt NPO 16 od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 -16:00

 

Od 1 czerwca 2021 doradcy obywatelscy STREFY RODZINY zapraszają na porady w trybie stacjonarnym w punktach przy ul. Małachowskiego 10 (budynek Poznańskiego Centrum Świadczeń) w godzinach od 7.30 do 15.30.

Obowiązują wcześniejsze zapisy na porady pod numerem telefonu: 61 646 33 44.

Zapraszamy!!!

 

Doradcy obywatelscy z punktu NPO 15 i 16

 

Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach systemu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i mediacji, prowadzonego przez Miasto Poznań

Nasi doradcy obywatelscy

 

Ewa Umińska-Krygier

Prawnik, doradca obywatelski, mediator w sprawach rodzinnych i cywilnych (mediator stały z listy Prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu)

Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, studia podyplomowe z ubezpieczeń na UAM w Poznaniu, studia podyplomowe z Konfliktów w rodzinie i mediacji rodzinnych na SWPS w Warszawie, odbywa Studium Terapii Rodzin w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu.

Doświadczenie w pracy jako prawnik i doradca obywatelski zdobywała pracując jako prawnik w Centrum Interwencji Kryzysowej przy MOPS we Włocławku, prawnik w Domu Samotnej Matki w Kiekrzu, konsultant ds. prawnych w MOPR w Poznaniu.

W Stowarzyszeniu STREFA RODZINY prowadzi porady prawne, poradnictwo obywatelskie i mediacje.

 

Maria Janeczko-Janicka

Prawnik, doradca obywatelski, mediator w zakresie spraw, cywilnych, rodzinnych, pracowniczych, gospodarczych, administracyjnych, oświatowych i dot. nieletniego sprawcy czynu karalnego (mediator stały z listy Prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu oraz Polskiego Centrum Mediacji i Wielkopolskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji).

Absolwentka Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu (prawo), Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (finanse i rachunkowość) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (prawo dowodowe) Odbywa studia w zakresie poradnictwa I pomocy psychopedagogicznej.

Jako doradca pełni dyżury w punkcie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego prowadzonego przez Stowarzyszenie STREFA RODZINY. Zawodowo związana z administracją publiczną (w zakresie postępowań odwoławczych, nadzwyczajnych, nadzorczych kontrolnych i dyscyplinarnych) oraz oświatą. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów uczelni wyższej oraz szkolenia z zakresu prawa i mediacji. Pasjonatka muzyki klasycznej, w wolnym czasie żegluje z rodziną.

 

Sylwia Zalewska

Radca prawny. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu od 2012 roku. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jak również studia podyplomowe ,,Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jest również mediatorem wpisanym na listę Ośrodka Mediacyjnego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, pracy, gospodarczego i cywilnego.

Współpracuje ze Stowarzyszeniem STREFA RODZINY jako doradca obywatelski.

 

Magdalena Sawińska

Radca prawny z 7-letnim doświadczeniem, specjalizująca się w obsłudze prawnej podmiotów z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, ubezpieczeń, a także prawa rodzinnego i spadków.

Absolwentka Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu, następnie wpisana na listę radców prawnych OIRP Poznań.

Doradca obywatelski posiadająca doświadczenie w prowadzeniu punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego w powiecie poznańskim, średzkim i w Poznaniu.

Członek komisji ds. Innowacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Współtwórca Poradnika Seniora w ramach programu Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Kolegium Zarządzania i Finansów, Podyplomowe Studia Akademia Spółek.

Współpracuje ze Stowarzyszeniem STREFA RODZINY jako doradca obywatelski.

 

Agata Wencel-Socha

Prawnik, doradca obywatelski

Ukończyła Prawo na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, studia podyplomowe z zakresu ubezpieczeń gospodarczych oraz aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w firmach komercyjnych oraz administracji publicznej.

Specjalizuje się w kwestiach dotyczących prawa nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem prawa mieszkaniowego oraz prawa ubezpieczeń i prawa administracyjnego.

Współpracuje ze Stowarzyszeniem STREFA RODZINY jako doradca obywatelski.

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmiku czym jest poradnictwo obywatelskie:

 


 

Pobierz bezpłatny poradnik – Wsparcie w rodzinie (plik PDF).

Pobierz bezpłatną prezentację – Mediacje sądowe (plik PDF).

Pobierz bezpłatny poradnik – Mediacje w sprawach rodzinnych (EBOOK- plik PDF).